Z činnosti dolnoradechovských hasičů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020

O tom, co se „u našich hasičů“ dělo prvních devět měsíců tohoto roku, jste se dočetli v minulém a předminulém čísle Zpravodaje. Rádi bychom opět navázali a seznámili čtenáře, sousedy i občany vesnice s událostmi SDH Dolní Radechová, které proběhly od října do dnes.

Ve čtvrtek 1. října byla jednotka povolána jako dozor na požářiště po rozsáhlém požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl. Na místě jednotka dozorovala celou noc. Druhý den ráno, cestou na základnu po noční akci, byla jednotka přivolána k dopravní nehodě osobního automobilu.

Od pondělí 5. října na území České republiky začal platit nouzový stav z důvodu zhoršené epidemické situace v souvislosti s výskytem koronaviru SARS-CoV-2. O jeho vyhlášení rozhodla vláda. Související nařízená opatření nedovolila se dál scházet a my jsme museli obnovené setkávání Mladých hasičů s těžkým srdce opět na neurčito přerušit.

V dopoledních hodinách říjnového státního svátku byla jednotka povolána k nehodě jednoho osobního automobilu, který v Zápačí narazil do stromu.

V listopadu jednotka definitivně uvedla do provozu nový dopravní automobil Volkswagen Transporter, na němž intenzivně pracovala několik měsíců. Tento vůz nahradil původní velitelský automobil. Starší verze vozu Volkswagen Transporter, kterou naši hasiči využívali do teď, byla prodána jinému SDH na Liberecko.

Opatření vlády se v průběhu času neustále měnilo a mění. Za celý podzim tedy nebylo možné uspořádat kroužek Mladých hasičů a pravidelné pondělní setkání dospělých hasičů. Pravidelná prosincová výroční schůze SDH musela být také zrušena. Pevně věříme, že společné setkání členů SDH Dolní Radechová proběhne v lepším čase, za příznivějších podmínek, a snad už co nejdřív.

Aktuální informace ke kroužku Mladých hasičů lze získávat z Facebooku nebo z webových stránek dobrovolných hasičů (www.hasici-dr.cz). Přehled výjezdů jednotky pak lze najít jak na webových stránkách, tak i v hasičské vývěsce před obchodem. V případě zájmu mezi sebe rádi přivítáme další nadšené hasiče (jak ty mladé, tak ty dospělé).

S přáním příjemného prožití vánočních svátků a mnoha úspěchů v novém roce 2021 připojujeme poděkování za Vaši důvěru a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.