Z činnosti dolnoradechovských hasičů ve třetím čtvrtletí roku 2020

O tom, co se „u našich hasičů“ dělo v prvním pololetí roku 2020, jste se dočetli v minulém čísle Zpravodaje. Rádi bychom navázali a seznámili čtenáře, sousedy i občany vesnice s událostmi SDH Dolní Radechová, které proběhly na konci června (až po vydání Zpravodaje), během letních prázdnin a měsíce září.

V druhé půlce června byla jednotka přivolána do Náchoda k nehodě autobusu s dodávkou. Několik dní na to jednotka odstraňovala spadlý strom, který zasahoval do poloviny komunikace v ulici Červeňák.

V červenci se jednotce, v úzké spolupráci s obcí, podařilo získat finanční příspěvek od Nadace Agrofert na pořízení nového lezeckého vybavení, o jehož obnově jsme již dlouho uvažovali. Dále jsme z dotace pořídili dva osvětlovací stativy Rosenbauer RLS 1000, které doplní vybavení rychlého zásahového automobilu. Doufáme, že i nadále budeme moci díky úspěšným žádostem obnovovat a doplňovat potřebné vybavení. Předposlední červencový týden byla jednotka v pozdních nočních hodinách přivolána k odstranění uniklého benzínu z automobilu před místní samoobsluhu.

Hned první srpnový den byla jednotka vyzvána ke střídání s jinými jednotkami, které dlouho zasahovaly u rozsáhlého požáru. Dolnoradechovská jednotka tedy vystřídala jiné zasahující jednotky a přidala se k ostatním hasičům při dohašení skladovací budovy v obci Žernov. Na konci srpna pak jednotka operovala u dopravní nehody osobního automobilu v ulici Náchodská.

V září odstartoval další školní rok kroužku Mladých hasičů. Díky příznivému počasí mohly již dvě schůzky (na termín třetí schůzky připadl státní svátek) proběhnout na hřišti za halou. S dětmi, kterých v první vlně přišlo víc než loni, jsme zvládli nejen požární útok, ale i střílení ze vzduchovky, hasičské značky, signalizaci dopravy vody a další. Chystáme se společně (pokud to situace a podmínky volnočasových aktivit v ČR dovolí) vyrazit na první hasičskou soutěž a těšíme se ze zájmu a nadšení přihlášených mladých hasičů na další aktivity, výlety a dobrodružství.

Aktuální informace ke kroužku Mladých hasičů lze získávat z Facebooku nebo z webových stránek dobrovolných hasičů (www.hasici-dr.cz). Přehled výjezdů jednotky pak lze najít jak na webových stránkách, tak i v hasičské vývěsce před obchodem. V případě zájmu mezi sebe rádi přivítáme další nadšené hasiče (jak ty mladé, tak ty dospělé).